Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0 212 671 79 80
Kafkas Kültürel Ürünleri » Kitaplar

İskitlerden Erken Alanlara Kuzey Kafkasya

Markası

KAFDAV YAYINCILIK

Stok Kodu

KTP-089

Görüntülenme

2065

Yazar: Alan A. Tuallagov Çeviri: Orhan Uravelli Sayfa Sayısı: 432 Basım Tarihi: 2017 Baskı Sayısı: 1. Baskı Boyut: 16 x 24 cm Dil: Türkçe Cilt Tipi: Karton Kapak ISBN: 978-975-2403-00-0 Bu çalışmada, Kuzey Kafkasya’da Erken Demir Çağı’nda İran dilleri konuşan göçebe toplulukların tarihiyle ilgili bilinmeyen şeyler açıklığa kavuşturma hedeflenmiştir. Şimdiye kadar bu dönemden önceki Kuzey Kafkasya tarihi sadece arkeolojik kaynaklara dayanılarak anlatılmıştı.
:
130.00TL
KDV Dahil
Stok 1+
Ad.
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Ürünü Favorilere Ekleyin
Ürün Özellikleri Başa Dön

 

Yazar: Alan A. Tuallagov
Çeviri: Orhan Uravelli
Sayfa Sayısı: 432
Basım Tarihi: 2017
Baskı Sayısı: 1. Baskı
Boyut: 16 x 24 cm
Dil: Türkçe
Cilt Tipi: Karton Kapak
ISBN: 978-975-2403-00-0


Bu çalışmada, Kuzey Kafkasya’da Erken Demir Çağı’nda İran dilleri konuşan göçebe toplulukların tarihiyle ilgili bilinmeyen şeyler açıklığa kavuşturma hedeflenmiştir. Şimdiye kadar bu dönemden önceki Kuzey Kafkasya tarihi sadece arkeolojik kaynaklara dayanılarak anlatılmıştı. Daha önce bu bölgelerde yaşamış kavimlerin adları tam olarak belirlenememişti. Dolayısıyla onların tarihinde birçok önemli nokta, tarihi bilgiler dışında kalmaktaydı. Bu halkların yaşam tarzlarındaki birçok yönünü genel çerçevede değerlendirmeyi sadece arkeolojik araştırmalar sağlayamayabiliyor. Buna karşın, bugüne kadar elde edilmiş arkeolojik verileri hesaba katmadan, bizi ilgilendiren dönemde Kuzey Kafkasya bölgesinde yaşamış olan antik etnik grupların aralarındaki karşılıklı ilişki süreçler hakkında tarafsız bir değerlendirme de yapmak mümkün değildir.
İran dili konuşan göçebe toplulukların Kuzey Kafkasya’ya nüfuz etmeleri ve yerli halkın arasında eriyerek burayı yurt edinmeleri, tesadüfen ilk yazılı kanıtların ortaya çıktığı dönemlere rastlar. Yerli halkların Erken Demir Çağı’nda yaygın bir yazıları yoktu. Dolayısı ile  onlar hakkında ki, bilgilerimiz, eski Yunan ve Romalı yazarlardan günümüze kadar gelebilmiş bölük pörçük çeşitli kaynaklarla sınırlıdır. Bahse konu o göçebe toplulukları bir kısım yerli halklarla bir arada önce Kimmer, daha sonra da İskit, Savromat, Sarmat ve Alanlar adlarını taşıyan halklar olduğunu aynı kaynaklardan öğreniyoruz. Kuzey Kafkasya onların bir kısmına geçici, bir kısmına ise kalıcı yurt oldu. Bu göçebe kavimlerin etkin faaliyetleri bölge dışına da taştığından, onlar hakkında bilgiler, önce Asur, daha sonra Güney Kafkasya ve diğer yazılı kaynaklarda da yer almıştır.

Kargo ve Ödeme Başa Dön

Garanti Şartları

Bu ürün anahtarliksepeti.com tarafından 1 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hatalı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 12 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) ertesi ilk iş günü kargoya verilmektedir.

Ürün Yorumları Başa Dön

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.