Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0 212 671 79 80
Kafkas Vakfı Lisanslı Ürünleri

Kafkas Vakfı Lisanslı Ürünleri - Bir Hanzadenin Kafkasya’dan Moskova’daki Darağacına Uzanan Trajik Yaşam Öyküsü

Markası

Kafkas Vakfı

Stok Kodu

KV-KTP-0005

Görüntülenme

355

:
120.00TL
KDV Dahil
Ad.
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Ürünü Favorilere Ekleyin
Ürün Özellikleri Başa Dön

Bir Hanzadenin Kafkasya’dan Moskova’daki Darağacına Uzanan Trajik Yaşam Öyküsü

 

General Sultan Kılıç Girey… Bir kahraman, bir asker, bir yurtsever, bir lider ve bir düşünür… Onun saydığımız bu niteliklerine daha birçok ulvî nitelik eklenebilir. Ancak, onu ayrıcalıklı kılan en önemli özelliği ise insanî yanı çok güçlü bir kişilik olmasıdır. Bugünden geçmişe bakıldığında bu üstün niteliklerle anılan bir şahsiyetin de hatalı olduğu düşünülebilecek davranış ve tercihleri olmuş olabilir. Unutmamak gerekir ki altmış yedi senelik ömründe Sultan Kılıç Girey, ailesinin yanında geçirdiği on üç senenin haricinde her gününü mücadeleyle geçirmiş bir insandır. 1914-1917 yılları arasında dört sene boyunca I. Dünya Savaşı cephelerinde, 1918-1921 arasında geçen dört sene boyunca Rus İç Savaşı cephelerinde ve 1942-1945 yılları arasında yine dört sene aktif bir şekilde II. Dünya Savaşı cephelerinde olmak üzere hayatın on iki senesini dünya tarihinin gördüğü en kanlı savaşların tam göbeğinde geçirmiştir. Cephe savaşı içinde geçmeyen yılları ise farklı ülkelerde, sürgünde büyük zorluklar içinde geçen bir yaşam mücadelesidir.
Bu kitapta Kafkasya tarihine adını derin harflerle yazdırmış bu müstesna şahsiyetin trajik yaşam hikayesinin ötesinde, erdemlilik, cesaret ve fedakârlık gibi çok ulvî insanî niteliklerin bir insanda vücut bulmuş örneklerini bulacaksınız. Ayrıca bu çalışma sadece bir fâninin hayat hikayesi olmanın çok ötesinde, onun da derin izler bıraktığı yaşadığı dönemin de bir tarihi niteliğindedir.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.

ISBN: 978-605-71263-2-0
Yayın No: 17
Sayfa: 308
En: 160 mm
Boy: 230 mm
Baskı: 1. baskı – 2023
Yayın Yönetmeni: Veysel Arıhan
Editör ve Yayıma Hazırlayan: Cem Kumuk
Son Okuma: Mehdi Nüzhet Çetinbaş
Kapak Tasarımı: Mehlika Ogurlu
Baskı: Step Ajans

Kargo ve Ödeme Başa Dön

Garanti Şartları

Bu ürün anahtarliksepeti.com tarafından 1 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hatalı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 12 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) ertesi ilk iş günü kargoya verilmektedir.

Ürün Yorumları Başa Dön

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.