Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0 212 671 79 80
Kafkas Vakfı Lisanslı Ürünleri

Kafkas Vakfı Lisanslı Ürünleri - Çerkesçe Meal Çalışmaları ve Dinî Terimler

Markası

Kafkas Vakfı

Stok Kodu

KV-KTP-0006

Görüntülenme

345

:
80.00TL
KDV Dahil
Stok 10+
Ad.
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Ürünü Favorilere Ekleyin
Ürün Özellikleri Başa Dön

Çerkesçe Meal Çalışmaları ve Dinî Terimler

 

Komünist ideolojinin çöküp Aralık 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından kısmen de olsa din ve inanç özgürlüklerine kavuşan Çerkesler, tarihî vatanları Kafkasya’da (Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes ve Adıgey Cumhuriyetleri) Müslüman kimliğini yeniden kuşanmaya başladı. Çerkes toplumu Sovyetler döneminde yıkılan camilerini yeniden inşa etme, Kur’an-ı Kerim’i ana dillerine çevirme, örgün ve yaygın din eğitimi kurumları oluşturma vb. faaliyetlere yöneldi…

Sovyet sonrası dönemde Çerkesçenin Doğu ve Batı lehçelerinde hazırlanmış Kur’an-ı Kerim mealleri ile Doğu (Kabardey) lehçesindeki dinî terimler yanında örnek dua metinlerini ihtiva eden bu eseriyle Erdal Özden, “XX. Yüzyılda Uzunyayla’da Yaşayan Çerkes Din Âlimleri” isimli kitabında olduğu gibi yine bir ilke imza attı.

Rusça mealler esas alınarak hazırlanan Çerkesçe mealler yanında Kur’an-ı Kerim’i Arapçadan Çerkesçeye aktaran meal yazarlarının çalışmalarına da değinilen eserin hacim itibariyle önemli bir kısmını, yedi yüzü aşkın maddesiyle adeta bir Çerkesçe dinî terimler sözlüğü mahiyetindeki ikinci bölüm oluşturmakta… Son bölümde hatim, sofra, taziye, yas günü vb. dualar yanında kadim hoh/dua örnekleri de bulacaksınız.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.

ISBN: 978-605-71263-4-4
Yayın No: 19
Sayfa: 176
En: 13,5 mm
Boy: 19,5 mm
Baskı: 1. baskı – 2023
Yayın Yönetmeni: Veysel Arıhan
Editör: Fethi GÜNGÖR
Son Okuma: Özlem GÜNGÖR
Kapak Tasarımı: Mehlika Ogurlu
Sayfa Tasarımı: P&M Publishing and Media
Baskı ve Cilt: Step Ajans

Kargo ve Ödeme Başa Dön

Garanti Şartları

Bu ürün anahtarliksepeti.com tarafından 1 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hatalı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 12 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) ertesi ilk iş günü kargoya verilmektedir.

Ürün Yorumları Başa Dön

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.