Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim

Sipariş ve Destek:

0 212 671 79 80
Kafkas Kültürel Ürünleri » Kitaplar

Bir Kavuşma Hikayesi – ABHAZYA

Markası

BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ

Stok Kodu

KTP-128

Görüntülenme

629

:
55.00TL
KDV Dahil
Stok 1+
Ad.
  • Karşılaştırma Listenize Ekleyin
  • Ürünü Favorilere Ekleyin
Ürün Özellikleri Başa Dön

Kitap Adı: Bir Kavuşma Hikayesi – ABHAZYA

Yayınevi: Birleşik Kafkasya Derneği Yayınları - İstanbul

Yazar: Bagapş Fırat Çapkın

Sayfa Sayısı: 144

Basım Tarihi: İstanbul / 2023

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Boyut: 13,5 x 19,5 cm

Dil: Türkçe

Cilt Tipi: Karton Kapak

ISBN: 978-975-93775-5-7

Tanıtım: Türkiye'deki Kafkasyalılar, yüzyıllar süren özgürlük mücadelesini kaybettikleri 1864 yılında Çarlık Rusya'sı tarafından vatanları Kafkasya'dan sürgün edilerek dönemin Osmanlı topraklarına yerleşen ve SSCB'nin dağıldığı güne kadar Çerkes genel adıyla tanınan halkların torunlarıdır.

Türkiye'ye sürgün edilen Kafkasyalılar, tarihin kaydettiği en büyük facialardan birine dönüşen sürgün sırasında da büyük can kayıpları yaşadılar. Yeni geldikleri ülkede bir yandan hayata tutunmaya bir yandan da ülkenin koşullarına adapte olmaya çalıştılar. Ancak uğruna yüzyıllarca mücadele verip mahrum kaldıkları ana vatanlarını hiçbir zaman yüreklerinden çıkarmadılar.

Türkiye'yi yeni vatanları kabul eden bu insanları hayatta tutan tek şey ise ana vatanlarına tekrar dönebilme umuduydu. Ancak bu asla mümkün olmadı.

Sürgün felaketinin üzerinden geçen bir buçuk asırlık süreçte geri dönme umudu her geçen gün biraz daha tükense de yüreklerinden ve gündemlerinden asla çıkmadı. Ana vatanlarına duydukları özlemi şarkılarında, müziklerinde, masallarında, ağıtlarında yaşatarak nesilden nesile aktardılar.

İkinci, üçüncü, dördüncü nesiller geldi geçti sürgün hayatında. Artık son nesiller için Kafkasya bir düşler ülkesiydi. Oraya gitmek, görmek, akrabalarını bulmak, kavuşmak, vatan topraklarını koklamak, havasını solumak onlar için daima bir düş olarak kaldı.

Bu düşü gerçekleştirmek ise ancak bu nesle nasip oldu.

İşte elinizdeki bu kitap, 1991 yılında Kafkas halk dansları turnesi kapsamında “Düşler Ülkesi” Kafkasya ve “Canlar Ülkesi” Abhazya'ya gidip bu düşü gerçeğe dönüştürenlerin hikayesini, bir ay süreyle yaşadıklarını ve hissettiklerini yazarın gözünden aktarmaktadır.

Bir buçuk asır sonra gerçekleşen bu gezi, Kafkasyalıların acılarla dolu tarih sayfalarına bu defa mutlu harflerle kazınan bir ”kavuşma hikayesi”ydi aynı zamanda!..

Kargo ve Ödeme Başa Dön

Garanti Şartları

Bu ürün anahtarliksepeti.com tarafından 1 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hatalı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 12 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) ertesi ilk iş günü kargoya verilmektedir.

Ürün Yorumları Başa Dön

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.